کشته شدن دو سرباز درحمله‌‌ گسترده‌ی طالبان بر چندین پاسگاه پولیس در بامیان

فرماندهی پولیس بامیان اعلام کرده است که جنگ‌جویان گروه طالبان، حوالی ساعت ۸ شبِ گذشته حملات گسترده‌ای را بر چندین پاسگاه پولیس در روستای «باغک» ولسوالی شیبر این ولایت انجام داده‌اند.

محمدرضا یوسفی، سخنگوی فرماندهی پولیس بامیان می‌گوید که حدود ۱۲۰ جنگ‌جوی طالب از ولسوالی تاله و برفک ولایت بغلان، حملات تهاجمی را بر پاسگاه‌های پولیس آغاز کردند و درگیری تا ساعت ده پیش از چاشت روز دوشنبه، سی‌ویکم سنبله، ادامه داشت.

هرچند سخنگوی پولیس بامیان از عقب زدن حملات تهاجمی طالبان سخن می‌گوید؛ اما تأیید می‌کند که دو سرباز پولیس ملی در پی این درگیری‌ها و کمین طالبان، جان باخته‌اند‌ و یک سرباز دیگر زخمی شده‌ است.

در همین حال، صادق مرادی فرمانده پولیس بامیان می‌گوید که نیروهای کمکی با رسیدن به محل درگیری، حملات طالبان را عقب زده‌اند.

فرمانده پولیس بامیان می‌افزاید که به جنگ‌جویان طالبان تلفات سنگینی وارد شده و ۳ جسد از اعضای این گروه در میدان جنگ باقی مانده است.

فرماندهی پولیس بامیان می‌گوید که پاسگاه‌های پولیس هم‌اکنون به کلی در اختیار نیروهای امنیتی قرار دارد و طالبان از ساحه فرار کرده‌اند.

دره‌ی شکاری یکی از مناطق دشوارگذر ولسوالی شیبر ولایت بامیان است که ‌مرز مشترک با ولسوالی تاله و برفک بغلان دارد. پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در این منطقه هر از گاهی مورد حمله‌های تهاجمی طالبان بغلان قرار می‌گیرند.