سازمان عفو بین‌الملل خواستار آزادی بدون و قید و شرط استاد فیض‌الله جلال شد

سازمان عفو بین‌الملل بار دیگر خواستار آزدای بدون قید و شرط فیض الله جلال، استاد دانشگاه کابل از سوی مقام‌های امارت اسلامی  شده‌است.

اتحادیه اروپا نیز از امارت اسلامی  خواسته است که به صورت فوری فیض‌‌الله جلال را آزاد کنند

نماینده ویژه این اتحادیه گفته است که فیض‌الله جلال براساس شواهد ساخته‌گی بازداشت شده است. او از امارت اسلامی خواسته است که با «انتقادات عمومی» کنار بیایند.

سمیرا حمیدی، فعال سازمان عفو بین‌الملل در بخش جنوب آسیا، نیز خواستار رهایی فیض‌الله جلال شده است.

به گفته عفو بین‌الملل، امارت اسلامی پس از گرفتن قدرت، کسانی را که از آن‌ها انتقاد می‌کنند، آزار داده‌اند. امارت اسلامی این ادعا را تکذیب می‌کنند. عفو بین‌الملل اما می‌گوید که پس از به قدرت رسیدن امارت اسلامی، مدافعان حقوق بشر، فعالان زن، روزنامه‌نگاران و اعضای آکادمیک بیش‌تر در معرض حملات انتقام‌جویانه قرار گرفته‌اند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی در مورد بازداشت در توییتی فیض‌الله جلال را «انسان متعصب» خوانده و گفت: «او مردم را علیه نظام تحریک می‌نمود و با آبروی مردم بازی می‌کرد.»

سخنگوی امارت اسلامی گفته است که او را بازداشت کرده است «تا باشد که کسی دیگر از آدرس استاد و دانشمند!!؟ دست به چنین یاوه‌گویی، شخصیت‌کشی و هتک حرمت انسان‌ها نزند.»

با آنکه خانواده فیض الله جلال جعلی بودن حساب توییتری منسوب به فیض الله جلال را تایید کرده اند، او همچنان در بازداشت به سر می‌برد.